Doğru seçimin hayatta ne kadar önemli olduğunun farkında mıyız?
  Hakkımızda
   

Her öğrencinin farklı bir hedefi ve özel bireysel bir başarı kulvarı vardır. Her öğrencinin tarzı, dikkat durumu, algılama düzeyi ve bilgi birikimi ve meslek eğilimi aynı değildir. Bazı öğrenciler her konuda komplike düşünebilir ve her konuya rahatlıkla adapte olurken, bazıları yalnızca belli konuları ve belli soruları yapabilmektedir. Zira bazı öğrenciler en üst puan dilimini hedeflerken; diğerleri, herhangi bir üniversite için yarışabilir. Öğrencilerin hedefledikleri bölümleriyle, hesaplanan puan türünün ders türüne göre ayrı ayrı önemi vardır. Örneğin sayısal öğrencisi için tıp tercihi yapılacaksa (MF-3 puanı) Biyoloji dersi ön plandadır, tercihi mühendislik ise (MF-4 puanı) Matematik. Eşit ağırlık öğrencisi sosyoloji istiyorsa (TM-3puanı) Türk Dili ve Edebiyatı dersi önemlidir, işletme istiyorsa (TM-1 puanı) Matematik dersi önemlidir.
Bu kadar çeşit ve bu kadar farklı durum söz konusu olduğu halde, öğrencileri bir sınıfta toplayıp eğitim yapmak bilimsel gerçeklikten uzaktır.
Bizim dershanecilik anlayışımız “Butik Dershanecilik” diye adlandırılan ve birebir ders yapılan bir sistemdir. Öğrencinin ihtiyaçları ve öğrenci ile bütünleşme esastır. Öğrenci; özel durumu, bilgi seviyesi ve öğrenme farklılıkları ile değerlendirilir. Bu sebeple, butik dershane, kurumumuzda olduğu gibi yalnızca sınırlı sayıda ve belli bir sayıyı aşmayan öğrenciye hizmet verebilir.  

Biz, bütün bunları dikkate alarak öğrencilerimize butik dershane ayrıcalığını sunmak üzere yola çıktık. Seçkin öğretmen kadromuzla üniversite hazırlık sınavlarına yoğunlaştık. Öğrencilerimizi 8. Sınıftan itibaren özenle ve dikkatle hazırlıyoruz. Amacımız yalnızca öğrencilerimizin özel ders ihtiyacını karşılamak değil kendisine uygun gelecek seçiminde gerekli bilgi birikimini kazandırmaktır.
İyi bir üniversitede iyi bir bölümde okuyabilmenin yolu her şeyden evvel iyi bir dershane ve kaliteli bir çalışma ortamından geçmektedir ki  bu da Özel Yöntem Fen Bilim Merkezi Dershanesi’nin varlık sebebidir.

  Copyright 2011 Yöntem Dershanesi | web tasarım studyocrea.com